Į pradžią Struktūra
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras Informacija, registracija:
(8-342)53463, (8-342)60111
Vaikų registracija:
(8-342)51328
Darbo laikas:
7.00-19.00


Mūsų adresas

Vilkaviškis,P. Jašinsko g. 2
Tel. (8 342) 51 810
Faks. (8 342) 53 387

El.paštas: pspc@vilkaviskis.lt

Įstaigos kodas 185332788


Pacientai sugrįžo į atnaujintą Psichikos sveikatos centrą

2011 02 24

Psichikos sveikatos centras po remonto vėl atvėrė duris pacientams. Psichinės sveikatos problemų turintys rajono žmonės gali džiaugtis jaukesnėmis, suremontuotomis ir pagaliau šiltomis patalpomis, nauja įranga, reabilitacijos galimybėmis.

Keletą mėnesių, kol vyko remonto darbai, psichiatrai bei kiti Psichikos sveikatos centro darbuotojai buvo „prisiglaudę“ pagrindiniame Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro korpuse ir nekantraudami laukė, kol galės grįžti į renovuotas, atnaujintas, rekonstruotas savo patalpas.


Koridorius po remonto

Psichiatro kabinetas

   

Psichologo kabinetas

Psichikos sveikatos centro specialistai jau seniai svajojo rekonstruoti ir padidinti patalpas, kuriose organizuojami mokymai ir terapija, atnaujinti patalpų šildymo sistemą, nes ji veikė neefektyviai ir medikai bei pacientai šaldavo, įrengti visiems patogų sanitarinį mazgą, pertvarkyti registratūrą, įsigyti naujos terapinės įrangos relaksacijos kabinetui.

Tokioms rekonstrukcijoms savo lėšų Pirminės sveikatos priežiūros centras tikrai nebūtų ištekęs, todėl drauge su lenkais nutarta dalyvauti Europos teritorinio bendradarbiavimo per sieną programoje, skirtoje skatinti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. 

 Projektą LT/PL/2010/53 „Psichiatrinių bei reabilitacinių paslaugų gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras pradėjo vykdyti praėjusių metų liepos 1 dieną. Jis baigiamas šio mėnesio 28 d. Projektui vadovavo Vilkaviškio PSPC vyr. buhalterė Laimutė Sutkuvienė, jo finansininkė – Sandra Domanskytė. 

Tarptautinio projekto finalinis „akordas“ – baigiamoji konferencija Vilkaviškyje, kurioje pranešimus skaitys, diskutuos bei patirtimi dalysis abiejų šalių psichiatrai, su psichikos ligoniais dirbantys socialiniai darbuotojai, kiti specialistai.

Net 85 proc. šio projekto lėšų bus finansuota iš 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo abipus sienos programos Smulkiųjų projektų fondo. Iš viso Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras iš šio projekto gavo 174 687 litų, vien remonto darbams – per 70 tūkst. litų. 

Projektui įgyvendinti vilkaviškiečiai medikai įsipareigojo skirti ne mažiau kaip 15 proc. savų lėšų, tad iš viso susidarė gan solidi suma. Už šias lėšas suremontuoti visi Psichikos sveikatos centro kabinetai, sudėtos naujos grindys, durys, pakabinamosios lubos. Pastarųjų teigiamas efektas – akivaizdus. Pažeminus lubas, patalpos tapo jaukesnės, o specialiai parinktos, teigiamai ligonių psichikos būklę veikiančios spalvos kabinetams suteikė ramybės.

Ypač pasikeitė patalpos, skirtos metodiniams mokymams ir užsiėmimams. Mat jos seniau buvo per ankštos noriai į užsiėmimus besirenkantiems žmonėms. Todėl nutarta patalpas padidinti. Prie didžiulio kabineto stalo dabar sutilps visi nuostabius rankdarbius, floristikos kūrinius ir kompozicijas kuriantys užimtumo centro lankytojai. Šiam tikslui taip pat iš projekto lėšų įsigyta specialių medžiagų, siūlų, prietaisų, metodinės literatūros, mokomųjų knygų.

Akivaizdžiai atnaujintas ir vadinamasis relaksacijos kambarys. Jame ligoniai bus gydomi ne tik šviesos, garso bei aromatų terapija, bet ir vyks pacientų mokymai, metodiniai užsiėmimai. Tam įsigytas didžiulis televizorius, DVD grotuvas, multimedijos projektorius, nešiojamasis ekranas bei du kompiuteriai.


Relaksacijos kambarys

Projektu siekta ne tik atnaujinti patalpas bei medicininę įrangą, bet ir abiejų šalių įvairių gydymo įstaigų psichiatrijos specialistams pasikeisti patirtimi, pasidalyti informacija apie naujausius psichinių ligų gydymo metodus, surengti mokymus psichiatrinės reabilitacijos, bendrosios psichikos ligų profilaktikos, priklausomybių ligų prevencijos srityje. Tam projekto metu buvo rengiami mokymai, metodiniai užsiėmimai, Vilkaviškyje ir Suvalkuose vykusiuose renginiuose dalyvavo specialistai, socialiniai darbuotojai, psichologai, pacientai.

Naudojant įgytą literatūrą, mokomąsias knygas, floristikos ir kitas priemones, Vilkaviškio PSPC buvo organizuoti trys bendri metodiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo abiejų projekto partnerių medikai bei pacientai. Jie ne tik mokėsi megzti, austi, dalyvavo aromaterapijos seansuose, bet ir bendravo tarpusavyje.

Projekto metu vilkaviškiečiai medikai taip pat vyko į kaimyninės Lenkijos Suvalkų psichiatrijos ligoninę ir Reabilitacinį centrą, kuris paliko puikų įspūdį.

Gražiame gamtos prieglobstyje įsteigtas Reabilitacijos centras stacionariai gydytiems pacientams padeda integruotis į visuomenę, gyvenimo sąlygos jame priartintos prie namų gyvenimo ir buities. Medikai taip pat dalyvavo Suvalkuose surengtoje konferencijoje, kituose bendruose renginiuose.

Baigiantis projektui, atskiru leidiniu išleista Vilkaviškio psichikos sveikatos centro medikų ir jų kolegų iš Suvalkų parengta metodinė medžiaga – 500 egz. lietuvių ir tiek pat lenkų kalbomis. Rajono gyventojams bei svečiams išdalyta 500 vienetų kalendoriukų su projekto atributika. Iš projekto lėšų sukurta ir Pirminės sveikatos priežiūros centro interneto svetainė, kurią jau galite skaityti adresu: www.pspcvilkaviskis.lt.

Projekte dalyvavę medikai įsitikinę, kad jo metu sukaupta tarptautinė patirtis, investicijos į materialinę bazę bei gydymo metodus turės didelės įtakos tam, jog vilkaviškiečių psichinė sveikata būtų kuo geresnė. 
 

EUROPOS SĄJUNGA
EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDAS
VEIKLŪS KAIMYNAI
PSICHIATRINIŲ BEI REABILITACINIŲ PASLAUGŲ
GERINIMAS LIETUVOS IR LENKIJOS
PASIENIO REGIONE
© 2016 “Vilkaviskio pirminės sveikatos priežiūros centras”. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas:Infoluitai