Į pradžią Struktūra
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras Informacija, registracija:
(8-342)53463, (8-342)60111
Vaikų registracija:
(8-342)51328
Darbo laikas:
7.00-19.00


Mūsų adresas

Vilkaviškis,P. Jašinsko g. 2
Tel. (8 342) 51 810
Faks. (8 342) 53 387

El.paštas: pspc@vilkaviskis.lt

Įstaigos kodas 185332788


Pradėjo dirbti vaikų ir paauglių gydytoja psichiatrė

2015 09 21

Nuo rugsėjo 1-osios Vilkaviškio PSPC Psichikos sveikatos skyriuje pradėtos teikti vaikų-paauglių psichiatro paslaugos.įstaigoje pradėjo dirbti vaikų-paauglių psichiatrė, gydytoja Eglė Steponė.Gydytoja atsako į aktualius klausimus prieš atvykstant pirmai konsultacijai.

-  Dėl kokių sutrikimų kreipiamasi j vaikų ir paauglių psichiatrą?

- Vaikų ir paauglių psichiatro konsultavimas tikslingas, kai keičiasi vaiko emocinė būsena, atsiranda baimės, tampa daug jautresni, liūdnesni,uždaresni, pradeda nesisekti mokslai, nesukaupia dėmesio, atsiranda apetito pokyčiai(gausiai valgo ar nuolat jaučia apetito stoką), atsiranda miego problemos. Mažesnieji vaikai konsultuojami dėl vėluojančios raidos, „šveplavimo",mikčiojimo, užsilikusio ar naujai atsiradusio šlapinimosi į kelnaites naktį ar dieną. Svarbu atkreipti dėmesį į vaikų ir paauglių emocinę būseną, kai juos ištinka krizinės situacijos: smurtas, prievarta, tėvų skyrybos, netektys, patyčios, konfliktai su artimiausios aplinkos žmonėmis ir kita. Būna situacijų, kai vaikai jaučia galvos skausmus, pilvo srityje nemalonius pojūčius, tačiau atidžiau ištyrus nerandama organinės priežasties, tuomet reikėtų atvykti konsultacijai. Sunkesniais atvejais vaikai konsultuojami dėl patiriamų psichozių ar šizofrenijos.

-  Ką turėtų žinoti vaikas, ateidamas pas specialistą?

- Vaikai eidami pas gydytoją dažnai jaučia didelę įtampą, nes bijo medicininių procedūrų, adatų, todėl jau iš anksto pradeda nerimauti. Vaikui ar paaugliui turėtų būti paaiškinta, kad tai „kitoks" gydytojas, nes konsultacijos metu kalbėsimės, piešime ar žaisime. Atvykdami į konsultaciją gali atsinešti savo mėgstamą žaislą, prie kurio yra prisirišęs, ar piešinius, kuriuos norėtų parodyti, taip sumažindami įtampą prieš konsultaciją. Tėveliai galėtų paskatinti,kad vaikai atvykdami į konsultaciją sugalvotų klausimus gydytojui, taip labiau įsitraukdami į procesą.

-  Kaip vyksta konsultacija?

-    Konsultacija susideda iš kelių etapų. Pirmiausia, su vaiku ir atlydėjusiu suaugusiuoju išsiaiškinamos pagrindinės problemos. Vėliau jos aptariamos atskirai. Su jaunesniojo amžiaus vaikais piešiama ar žaidžiama, tam, kad suprasti kaip vaikas adaptuojasi naujose situacijose, kaip jaučiasi. Galiausiai, susirinkę visi aptariame situaciją, ieškome tinkamiausių sprendimo būdų. Kartais vaikai gauna namų užduočių, kurios kito vizito metu aptariamos, taip siekiama labiau suprasti vaiką ir jo problemą.

-  Koks gali būti skiriamas gydymas?

- Medikamentų vaikams ir paaugliams tenka skirti pakankamai retai, kiek dažniau - homeopatinių ir augalinių preparatų. Dažnai rekomenduojamos psichologo konsultacijos vaikui ar visai šeimai.

-  Kokia kreipimosi tvarka?

- Į vaikų ir paauglių psichiatrą galima kreiptis savarankiškai, be kitų gydytojų siuntimo. Registruotis galima Psichikos sveikatos skyriaus registratūroje ar telefonu 8-342 60114 ar 8-64031442.

EUROPOS SĄJUNGA
EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDAS
VEIKLŪS KAIMYNAI
PSICHIATRINIŲ BEI REABILITACINIŲ PASLAUGŲ
GERINIMAS LIETUVOS IR LENKIJOS
PASIENIO REGIONE
© 2016 “Vilkaviskio pirminės sveikatos priežiūros centras”. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas:Infoluitai