Į pradžią Struktūra
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras Informacija, registracija:
(8-342)53463, (8-342)60111
Vaikų registracija:
(8-342)51328
Darbo laikas:
7.00-19.00


Mūsų adresas

Vilkaviškis,P. Jašinsko g. 2
Tel. (8 342) 51 810
Faks. (8 342) 53 387

El.paštas: pspc@vilkaviskis.lt

Įstaigos kodas 185332788


Projektą vainikavo tarptautinė konferencija

2011 02 28

Kelis mėnesius vykusį bendrą Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro projektą su lenkais ketvirtadienį vainikavo tarptautinė konferencija.

Į Vilkaviškio PSPC medikų surengtą tarptautinę konferenciją atvyko svečių iš Lenkijos, dalyvius sveikino kolegos iš kitų gydymo įstaigų, rajono Savivaldybės administracijos vadovai, Psichikos sveikatos centro pacientai. Apie sklandžiai vykusį bendrą projektą mintimis dalijosi Suvalkų specializuotos viešosios savarankiškos psichiatrijos sveikatos priežiūros įstaigos vadovė Božena Lipinska, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius.


Projekto partneriai iš Lenkijos    

 

Konferencijos svečiai

Konferencijoje pranešimą apie naujausių gydymo metodų pritaikymą psichiatrijoje skaitė Vilkaviškio PSPC gydytojas A. Mozūraitis, apie praktinį taikymą reabilitacijai – socialinė darbuotoja I. Bernotienė. Patirtimi pasidalijo ir kolegos iš Marijampolės bei Lenkijos.


Socialinė darbuotoja Irma Bernotienė (dešinėje) 

Projektą LT/PL/2010/53 „Psichiatrinių bei reabilitacinių paslaugų gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras pradėjo vykdyti praėjusių metų liepos 1 dieną. Jis baigiamas šio mėnesio 28 d. Europos teritorinio bendradarbiavimo per sieną programa skirta skatinti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą.

Net 85 proc. šio projekto lėšų bus finansuota iš 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo abipus sienos programos Smulkiųjų projektų fondo, kitas likusias 15 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų dengs pats paramos gavėjas.

Iš viso Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrui iš šio projekto numatyta skirti 174 687 litų, vien remonto darbams – per 70 tūkst. litų.

Už šias lėšas suremontuoti Psichikos sveikatos centro kabinetai, sudėtos naujos grindys, durys, pakabinamosios lubos. Ypač pasikeitė patalpos, skirtos metodiniams mokymams ir užsiėmimams. Jos padidintos, todėl dabar užsiėmimuose galės dalyvauti visi norintys pacientai. Tam iš projekto lėšų įsigyta specialių medžiagų, siūlų, prietaisų, metodinės literatūros.

Akivaizdžiai atnaujintas relaksacijos kambarys. Jame ligoniai bus gydomi ne tik šviesos, garso bei aromatų terapija, bet ir vyks pacientų mokymai, metodiniai užsiėmimai. Tam įsigytas didžiulis televizorius, DVD grotuvas, multimedijos projektorius, nešiojamasis ekranas bei du kompiuteriai.


Parodos lankymas

   

Darbeliai 

Projektu siekta ne tik atnaujinti patalpas bei medicininę įrangą, bet ir abiejų šalių gydymo įstaigų specialistams pasikeisti patirtimi. Tam projekto metu buvo rengiami mokymai, metodiniai užsiėmimai, Vilkaviškyje ir Suvalkuose vykusiuose renginiuose dalyvavo gydytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, pacientai.

Baigiantis projektui, atskiru leidiniu išleista Vilkaviškio psichikos sveikatos centro medikų ir jų kolegų iš Suvalkų parengta metodinė medžiaga – 500 egz. lietuvių ir tiek pat lenkų kalbomis, taip pat 500 vienetų kalendoriukų su projekto atributika. Iš projekto lėšų sukurta ir Pirminės sveikatos priežiūros centro interneto svetainė.

Sukaupta tarptautinė patirtis, investicijos į materialinę bazę bei gydymo metodus pasitarnaus gerinant vilkaviškiečių psichinę sveikatą.

EUROPOS SĄJUNGA
EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDAS
VEIKLŪS KAIMYNAI
PSICHIATRINIŲ BEI REABILITACINIŲ PASLAUGŲ
GERINIMAS LIETUVOS IR LENKIJOS
PASIENIO REGIONE
© 2016 “Vilkaviskio pirminės sveikatos priežiūros centras”. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas:Infoluitai